Yapı malzemeleri: sunta, yonga levha, orta yoğunluklu, yönlendirilmiş şerit ve diğer tahta ürünler gibi ahşap esaslı kompozit levhaların üretiminde su itici olarak eklenir.

Mumlar: parafinin en eski kullanımlarından biri, ancak hala hayati. Artık birincil aydınlatma için kullanılmayan mumlar, yeni dekoratif ve terapötik kullanımlarla parafin pazarının en hızlı büyüyen segmentidir.

Klorlu parafinler: parafin mumlarının klorlanmasıyla üretilen kimyasallar. Klorlu parafinler için en büyük uygulama esnek PVC'de plastikleştirici ve alev geciktiricidir. Metal işleme sıvıları ve diğer yağlayıcılar için aşırı basınç katkısı olarak da kullanılır.

Oluklu mukavva: taşıma sırasında gıda ambalajı için mukavemet ve su geçirmezlik sağlamak için oluklu kaplara gıda sınıfı parafin uygulanır.

Kaplamalar: parafin, oksijenin geçmesine izin veren ancak su değil bir kaplama oluşturmak için kullanılabilir; kozmetik, gıda, ambalaj, mobilya, zaman ayırma özellikleri gibi çeşitli alanlarda çok sayıda uygulamada kullanılır.

Esnek ambalaj: Gıda sınıfı mumlar ve balmumu karışımları, mukavemet sağlamak, su yalıtımı sağlamak ve görünümü ve nem-buhar iletimini iyileştirmek için laminasyon bileşikleri ve yüzey kaplamalarında kullanılır.

Kozmetik ve eczacılık ürünleri: tamamen rafine edilmiş parafin toksik değildir ve birçok ürün gıda ve kişisel bakım formülasyonlarında doğrudan kullanım için onaylanmıştır. Mumlar kozmetik endüstrisinde ruj, rimel, nemlendirici kremler ve güneş kremi gibi ürünlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sakız: sakız bazı, sakız üretmek için başka malzemelerin eklendiği bir elastomer, reçine ve gıda sınıfı mum bileşiğidir. Bu uygulamada, mikrokristalin ve kandelilla mumları da dahil olmak üzere sert, yüksek erime noktalı parafinler kullanılmaktadır.

Boya Kalemi: Gıda sınıfı mum, bir mum boya için sağlam bir yapı sağlar ve mum boya kullanıcılarının çoğu küçük çocuklar olduğundan, toksik olmayan özellikleri kritiktir.

Kalın Yakacak Odunlar: modern bir kolaylık ürünü olan balmumu, hem bağlayıcı hem de yakıt görevi görür.

Gıda: Gıda sınıfı balmumu, uygun şekilde korunmadığı takdirde dehidrate olacak belirli peynir türlerini kapsamak için kullanılır. Oksidasyondan korumak ve görünümü arttırmak için narenciye ve diğer meyvelere ve et ve kemik sargılarına püskürtülür.

Sıcak eriyik yapışkanlar: yapıştırıcının viskozitesini kontrol etmek ve açık zaman, esneklik ve uzamaya katkıda bulunmak için çoğu sıcak eriyik yapışkan formülasyonunda mumlar mevcuttur.

Mürekkepler: grafik baskı mürekkepleri, formlarında bir anti-sürtünme maddesi olarak mum içerir.

Yatırım döküm: takı ve diğer endüstriyel ürünlerin döküm "kayıp parafin" yönteminde, parçanın bir balmumu modeli yapılır ve bir kil kalıp oluşturmak için kullanılır. Parafin eritilir ve son parçayı dökmek için kil kullanılır.

Cilalar: görünümlerini iyileştirmek ve koruma sağlamak için ahşap zeminlere mum uygulaması birkaç yüz yıl öncesine dayanır. Hava ve nemin nüfuz etmesini geciktirir, böylece döşeme malzemesinin ömrünü uzatır ve yüzey kumuyla aşınmayı önler.

PVC: polivinil klorür termoplastik üretiminde iki farklı yağlayıcı kullanılır: iç ve dış; ve yağlayıcılarda iki farklı tip parafin kullanılır. İç yağlayıcılar, PVC ile bir çözelti oluşturarak üretim sürecinde PVC akışına yardımcı olacak şekilde formüle edilmiştir. Harici yağlayıcılar PVC'de çözünür değildir ve PVC ile ekstrüzyon ekipmanı arasında bir film oluşturabilir.

Lastik ve kauçuk: parafin, lastik lastiği formülasyonlarında hayati bir bileşendir ve korumasız kauçuğu "kurutan" atmosferik ozondan korunmak için eklenir ve bu da lastiğin mukavemetini bozan çatlamaya neden olur. Parafin, lastik yüzeyi ile atmosfer arasında fiziksel bir bariyer oluşturur.

Takım Çalışması

Kalite

Bütünlük

İlişkiler